Šalies kurortai – Druskininkai, Birštonas, Palanga – savaitgaliais sulaukia didelio žmonių antplūdžio. Nuolatinis gyvenimo tempas ir stresas verčia žmones ieškoti kūnui ir sielai atgaivos, vietos, kur būtų galima atgauti jėgas, pailsėti. Daugėja žmonių, suprantančių, kad norint išlikti sveikiems ir darbingiems, reikia pasirūpinti kokybišku poilsiu, tiek fiziniu, tiek dvasiniu.

Į sanatorijas žmones nukreipia sveikatos priežiūros įstaigos ir ligoninės. Sanatorijose atliekamos specialios, gydymui ir reabilitacijai reikalingos procedūros. Gydyklose žmonės kelias valandas mėgaujasi vandens procedūromis, savo nuožiūra pasirinkdami jiems patinkančius kompleksus. Tokioje gydykloje per kelias valandas, neiškrisdamas iš įprasto dienos ritmo, atlikęs konkrečią, gydytojo paskirtą procedūrą, žmogus jaučiasi geriau ir vėl gali kibti į darbus.

Dar viena grupė – vandens pramogų parkai ir sporto klubai. Juose gausu žmonių, eilių, kur visos paslaugos griežtai reglamentuotos pagal valandas, zonas, tarifus ir t.t. Čia žmogui uždedama magnetinė apyrankė, neleidžianti visiškai atsipalaiduoti ir vis primenanti, kad jo buvimo valandos baigiasi. Tai suprantama, nes lankytojai čia ateina aktyviai praleisti laiką.

Sporto klubai ir grožio salonai labiau rūpinasi išoriniu žmogaus grožiu, tuo tarpu SPA supranta grožį plačiau, holistiškai, kaip svarbų puikios savijautos atspindį. Tiesa, SPA centrą, kuriame siūloma tiesiog maloniai pamirkti vonioje, papuoštoje rožių žiedlapiais, reiktų skirti nuo holistinio SPA centro, kur kliento laukia daug daugiau nei kasdienės vonios su egzotikos elementais (tokią vonią juk galima pasidaryti ir namie). Holistinis SPA standartas privalo būti gerokai aukštesnio lygio,  palyginti su įprastų grožio salonų siūlomomis vandens procedūromis ar sporto klubų pirtimis su baseinais. SPA centrai kuriami ne tik dėl išorinio grožio paslaugų: jie nėra skirti vien tik mažinti raukšles ar celiulito požymius – holistinės SPA procedūros pirmiausia veikia psichologinę žmogaus būseną, gerina jo dvasinę ir fizinę savijautą. Holistinis SPA nepripažįsta konvejerių, eilių ir kitokių „greito aptarnavimo” bei skubos elementų. Holistinio SPA centre laikas ir visi įprasti gyvenimo rutinos procesai iš tiesų sustoja: jie paliekami rūbinės spintoje, kartu su drabužiais, mobiliaisiais telefonais, nešiojamaisiais kompiuteriais ir užrašų knygutėmis. Tikrasis SPA centras su holistine filosofija turi savo ritualus, kurie žmones išlaisvina iš nuovargio ir stresų. Čia procedūros prasideda nuo žmogaus sutikimo iki jo išlydėjimo. Tokį dėmesį žmogui labiau įprasta matyti vakarietiškuose ir rytietiškuose SPA, tačiau Lietuvoje dar tik ugdomos šios holistinės SPA tradicijas. Taigi holistinės SPA procedūros pirmiausia skirtos žmogui, kad jis galėtų kuriam laikui atitrūkti nuo įprastinės informacinės terpės ir įsiklausytų į save, kad pajustų procedūrų teikiamą malonumą bei pasisemtų naujų jėgų gyventi ir dirbti. Būtiniausia tokio “pabėgimo nuo savęs” sąlyga – specifinė, holistiniam SPA būdinga aplinka ir aptarnavimas.

Labai svarbus ir tokias sveikatinimo paslaugas teikiantis žmogus, nuo kurio vidinės būsenos priklauso procedūrų sėkmė. Visų pirma, jis pats turi būti ramus ir harmoningas, kad šią ramybę gebėtų perteikti klientams. SPA centras – tai vieta, kurioje lankytojas gali rasti daugybę sveikatinimo paslaugų nuo tradicinių ir rytietiškų masažų, kvapų terapijos ar vaistažolių vonios iki vandens terapijos ir dietologo konsultacijų, sveiko maisto meniu, specialių programų vyrams ir moterims. Visoms SPA procedūroms būdinga, kad jos atliekamos natūraliomis priemonėmis, be chemijos ir be intervencijos į žmogaus organizmą. Geriausi SPA rezultatai pasiekiami kompleksiškai – taikant holistine SPA filosofiją kasdieniame gyvenime (sveikas gyvenimo būdas) ir naudojantis profesionaliomis SPA paslaugomis.

 

Poilisis su vandenlente:
http://boards.lt/vandenlentes-895478199
arba wakeboard’ai – perčiuožk per ežerą su vandenlente! Vaauuuu :D