Būkite saulėje. Saulė – svarbiausias energijos šaltinis, ji palaiko gyvybę Vi­satoje. Tad vasarą stenkitės kuo daugiau laiko praleisti gryname ore, džiaukitės kiekvienu saulės spindulėliu, juk netru­kus ateis niūrus ruduo, po jo – žiema, ir saulės matysime vis mažiau.

Tačiau nepraraskite saiko ir atminkite, kad buvimas kaitrioje saulėje nuo 11.30 iki 16.30 kenkia organizmui. Patys nau­dingiausi rytiniai ir vakariniai spinduliai.

Gerkite daugiau vandens. Visus metus mes turime išgerti mažiausiai 2 litrus van­dens per dieną, o vasarą, ypač per karščius, būtina išgerti ne mažiau kaip du su puse litro. Turimas omenyje vien vanduo, o ne arbata ar kiti gėrimai.

Jeigu per dieną išgeriate nemažai vandenį šalinančių skysčių (kavos, juo­dosios arbatos, alaus, gazuotų gėrimų, alkoholio), tai vandens gerti reikia dar daugiau.

Maitintis tinkamai – toli gražu nereiškia maitintis neskaniai. Švieži vaisiai ir daržovės – argi ne puikus maistas? Mūsų kūnas per metus labai pavargsta, todėl jam būtina suteikti galimybę ge­rai pailsėti.

Jeigu norite atsikratyti alkoho­lio priklausomybės arba bent jau kurį laiką susilaikyti nuo alkoho­lio vartojimo, labai svarbu tam tikram laikui atsisakyti ir mėsos. Mėsa skatina agresiją, todėl, no­rėdami ją nors kiek sušvelninti, žmonės intuityviai griebiasi alkoholio, kuris nors trumpam nuslopina įtampą.

Yra žmonių, kurie tikina, kad išvis nemoka atsipalaiduoti be alkoholio. Iš tikrųjų alkoholis tik pagilina problemą, o jo sukeltas poveikis ilgai netrunka.

Poilsiui rinkitės malonias vietas

Poilsis prie jūros ir vandens telkinių labai naudingas suau­gusiesiems ir vaikams, žodžiu, yra idealus šeimai. Ankstyvame amžiuje formuojasi vaiko psichi­ka, o vanduo veikia raminamai. Kalnai, kuriuose yra krioklių ir ežerų, – labai geras pasirinkimas. Tikriausiai visos gamtos vietos geros paisėti, išskyrus dykumą, kurioje gera energija tvyro tik ankstyvą pavasarį, kai viskas žy­di. Visais kitais metų laikais ilgai būti dykumoje nepatartina: ji at­ima energiją. Be to, nepalankios labai šaltos dykumų vietos su stipriais vėjais. Neverta ilsėtis ir dideliuose miestuose, kuriuose daug neigiamos energijos. Tu­ristinės kelionės į didmiesčius neturėtų būti ilgos.

Pailsinkite ne vien kūną, bet ir sielą

Visaverčiu poilsiu laikomas ne tik kūno, bet proto ir sielos poilsis. Tai, ką žmonės paprastai linkę vadinti poilsiu, dažniausiai pagerina tik fizinę būklę. Žmo­gui būtina išsimiegoti, sumažinti fizinį aktyvumą, kad galėtų atsi­palaiduoti, tačiau norint gerai pailsėti vien to neužtenka.

Pavyzdžiui, kalbant apie pro­to poilsį, būtina išmokti atsiri­boti nuo darbo. Tai labai svarbu žmonėms, kurie dirba kūrybini darbą. Naujų idėjų gimsta po­ilsiaujant, kai atsiribojama nuo rutinos.

Psichologai tvirtina, kad lai­mingi nušvitimai, padedantys žmonėms kilti karjeros laiptais ir spręsti sudėtingus klausimus, įvyksta kaip tik tada, kai žmo­gus ilsisi – ypač gamtoje. Todėl Vakarų korporacijos ėmė rengti daugiau išvykų į užmiestį. Ži­noma, pats paprasčiausias ir veiksmingiausias proto poilsis-  meditacija.

Pats paprasčiausias būdas iš­mokti medituoti – pradėti nuo kvėpavimo. Atsisėskite patogiai ir sutelkite dėmesį į kvėpavimą-  įkvėpkite ir iškvėpkite.

Sutelktas j kvėpavimą dėme­sys labai greitai nuramina sielą ir normalizuoja žmogaus kvėpa­vimo organų veiklą. Pasistenkite kvėpuoti kiek įmanoma lėčiau. Kuo lėčiau žmogus kvėpuoja, tuo ilgiau jis gyvena.

Sielą geriausiai pailsina ge­rų knygų skaitymas, bažnyčių, šventyklų lankymas, bendravi­mas su išmintingais ir maloniais žmonėmis.

Tai, kad žmogus net atosto­gaudamas negali atsiriboti nuo problemų, – viena svarbiausių skyrybų ir net ankstyvų mirčių priežasčių. Paprastai labai sun­kiai išsivaduoja nuo minčių apie rūpesčius mentalinės sanklodos žmonės. Tokiems žmonėms ga­lima patarti štai ką: pirmiausia įsisąmoninkite, kad nemokė­jimas atsiriboti nuo darbo yra pavojingas sveikatai. O tuomet užsibrėžkite sau tikslą.

Puikus būdas pailsėti – išjung­ti mobilųjį telefoną, netikrinti elektroninio pašto ir nežiūrėti televizoriaus. Pastaruoju metu žmonėms sunku pailsėti, nes visi tarsi voratinkliais apraizgyti interneto ir mobiliųjų telefonų. Žmogų galima pasiekti net to­limiausiame Žemės kampelyje. Būtina kuriam laikui pamiršti ir televizorių, nes pranešamos naujienos labai retai būna tei­giamo pobūdžio.

Geriausia kuo daugiau laiko praleisti gamtoje ir net nekal­bėti apie negatyvius dalykus. Gali pasirodyti, kad toks poilsis

-  tai laiko švaistymas. Tačiau ištikrųjų įrodyta, kad visi didžiausi atradimai ir naujos idėjos gims­ta žmogaus galvoje kaip tik tuo metu, kai jis būna  labiausiai atsipalaidavęs.