Anglų kalbos žodis „hospitality“ (svetingumas) kilęs iš senosios prancūzų kalbos „hospice“ (keliautojų namai). Seniausia tokio tipo įstaiga – Hospice de Dieu (Dievo namai) buvo įkurta Burgundijoje 1443 m., kaip labdaringa ligoninė ir vargšų prieglauda. Jos fundatorius – Burgundijos iždo kancleris Nikolia Rolenas. Vienas iš pirmųjų viešbučių Europoje buvo pastatytas Nantos mieste 1788 metais. jis vadinos „Henriko IV viešbutis“. Jo statyba kainavo 17500 $, jame buvo 60 lovų ir jis buvo laikomas geriausiu Europoje.

Pirmasis tikrasis viešbutis buvo „Tremont House“, atidarytas Bostone (JAV) 1829 m. Jame buvo 170 kambarių su koridoriais, veikė registratūra, kambariai buvo su užraktais. Be to, jame buvo duodamas nemokamas muilas. Daugelis to meto viešbučių buvo statomi kaip architektūros šedevrai- su erdviniais vestibiuliais, pokylių salėmis, buvo įrengiami to meto santechnikos patogumai ir elektros apšvietimas. Pirmieji viešbučiai su liftu ir elektros apšvietimu buvo pastatyti Niujorke 1859 m.

Šiandieną pasaulinis viešbučių tinklas gali patenkinti įvairių keliautojų skonį. Šio verslo atstovų fantazija siūlo turistams unikalius viešbučius, tokius kaip:

      Nyderlandų soistinėje pastatytas aukščiausia pasaulyje plaukiojantis viešbutis. Tai ištaigingas penkių aukštų laivas, plaukiojantis tarp Amsterdamo uostų ir teikiantis svečiams kelionės jūroje iliuziją.

      Persų įlankoje, Bachreino valstybėje, pastatytas povandeninis viešbutis, susidedantis iš 6 statinių, sujungtų originaliais koridoriais, kurių vitrinose matyti egzotiškos jūrų gelmės.

      Panašus viešbutis yra ir Floridoje, kuris laikomas mažiausiu pasaulyje (135 m², skirtas 6žmonėms).

      Daugiausia svečių (9500) vienu metu gali priimti Maskvos (Rusijoje) viešbutis „Izmailovo“, specialiai pastatytas 1980 m. vykusių Olimpinių žaidynių svečiams apgyvendinti.

      Singapūre pastatytas aukščiausias viešbutis pasaulyje (73 aukštų).

      Trinidado respublikoje įrengtas kabantis virš kalnų properšos viešbutis, į kurį galima patekti tik per stogą. Jis paprastai siūlomas nepaprastų įspūdžių ieškantiems turistams.

       1300 numerių Tokijo viešbutis siūlo greičiausią aptarnavimą pasaulyje. Greičiausias laikas, per kurį svečias registruojamas, su juo atsiskaitoma, ir duodami raktai yra 45 sekundės. Visas šis darbas atliekamas automatizuotai.

      Pačiu brangiausiu pasaulyje numeriu, laikomas „Fermonto“ viešbučio liuksas San Franciske. Šis viešbutis pastatytas 1927 metais. Liukso kaina parai, be mokesčių, yra 6000 dolerių. Svečiui per visą parą teikiamos kambarinės, portje ir vairuotuojo paslaugos.

      Unikalus viešbutis „Treetops Hotel“ (viešbutis medžių viršūnėse) pastatytas Kenijoje. 1952 m. jame būdama Elžbieta II sužinojo, kad tapo Anglijos karaliene.

      Aukščiausiai viešbutis yra Himalajų kalnuose (13000 pėdų aukštyje), iš kurio saulėtą dieną pro kambario langą matoma aukščiausia pasaulio viršukalnė – Everestas. 

Svetingumas – tai apgyvendinimo ir maitinimo paslaugas teikiančių įmonių (viešbučių, kavinių ir kt.) privalomasis bruožas, pagal kurį į turizmo paslaugų vartotoją turi būti žiūrima kaip į svečią ir įmonės veikla organizuojama taip, kad geriausiai būtų patenkinami atskirų svečių segmentų poreikiai.